OGRZEWANIE PODŁOGOWE
Za instalacją ogrzewania podłogowego przemawia przede wszystkim komfort cieplny, estetyka i ekonomia.
Zastosowanie instalacji ogrzewania podłogowego niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim pozwala na uzyskanie optymalnego dla człowieka pionowego rozkładu temperatury w pomieszczeniu. Ciepło jest odczuwane w najbardziej komfortowy sposób. Człowiek czuje się najlepiej, gdy ma ciepłe nogi i chłodne powietrze do oddychania.
Założeniem systemu ogrzewania podłogowego jest, by podłoga była tylko o kilka stopni cieplejsza od powietrza. Dzięki temu nie występuje tu zjawisko unoszenia kurzu a ciepło utrzymuje się w strefie przebywania użytkowników. Sprawia to, że system ogrzewania podłogowego jest niezwykle przyjazny dla osób cierpiących na alergie.
Nic dziwnego, że ogrzewanie podłogowe zdobywa coraz większą popularność. Stosunkowo tanie w instalacji, ekonomiczne w eksploatacji i mało wymagalne w utrzymaniu., to sprawia, praktyczny sens. Uwalnia to również przestrzeń ściany normalnie poświęconą grzejnikom i może być zainstalowany praktycznie w każdym rodzaju podłogi. Jest powszechnie uważany za wariant bardziej ekologiczny niż grzejniki ze względu na sposób ogrzewania przestrzeni. Zamiast podgrzewania pokoju od góry w dół (jak grzejniki robią), ogrzewanie podłogowe sprawia, że dolna część pomieszczenia otrzymuje ciepło w pierwszej kolejności.
Charakterystyka mokrych systemów ogrzewania
Najbardziej rozpowszechnionym systemem ogrzewania podłogowego , w którym rury ogrzewania podłogowego zalane są w warstwie jastrychu ,. Stosuje się ją tam gdzie nie ma nacisku na zachowanie grubości warstw z powodu braku rezerwy wysokości.Obciążenie jakie może przyjąć system mokry to ok 140kg/m2 . Często jest stosowany w budownictwie mieszkalnym – przemysłowych obiektach nowo powstających z powodu właściwości jakim jest przenoszenie obciążenia wynoszącym około 50 kPa.
PLUS SYSTEM DUO
Płyta systemowa z wypustkami co 5,0 cm pozwala nam na doskonałe ułożenie rur w różnym kształcie, zachowując odpowiednią odległość możliwość poruszania się po płycie oraz pewne uszczelnienie zabezpieczające przed wodą z jastrychu i wilgocią. System składa się z foli polistyrenowej (PS) lub polipropylenowej (PP) z wypustkami grubość 1,1mm oraz płyt styropianowych
EPS100 [W/mK] 0,038
EPS150[W/mK] 0,035
EPS T [W/mK] 0,045
Podstawową zaletą systemu jest szybki montaż bez użycie spinek mocujących oraz szczelne połączenie między płytami dzięki zakładkom. Na płytę z polistyrenu stosujemy wylewkę anhydrytową cementową samopoziomującą.
ZALETY SYSTEMU
Szybki montaż bez użycia spinek mocujących
Ułożenie rur w różnym kształcie zachowując taką samą odległość między nimi
Szczelne połączenie między płytami dzięki zakładkom w płycie
Zabezpieczenie przed wodą z jastrychu i wilgocią
Możliwość poruszania się po płycie
DANE TECHNICZNE
Materiał-EPS 0,038
Materiał EPS 0,035
Materiał EPS T 0.045
Dopuszczalne obciążenie gk [KNm2] 5,0
Klasyfikacja ogniowa -wg.PNEN 13501-1:E
Stabilność cieplna:80 C
Dźwiękochłonność:28 dB
Wymiary płyty 1000x1000mm
Powierzchnia płyty 1m2
Grubość 10/20/30mm
SCHEMAT MONTAŻU
-PLUS SYSTEMOWA DUO
-rura wielowarstwowa
-siatka przeciwkurczowa
-wylewka betonowa
-podłoga końcowa (panel ,płytka )
-taśma brzegowa
SYSTEM STANDARD PE/PP
Najbardziej standardowe rozwiązanie wśród systemów mokrych
Płyta wykonana jest ze styropianu EPS 100 [W/m K] 0,038 oklejonych folią PE (polietylen) lub folią PP (polipropylen) o grubości 0,011 mm. Płyta posiada nadruk w kształcie prostokątów ,które umożliwiają szybkie i dokładne ułożenie rur grzewczych .Na płytę styropianową stosujemy wylewkę cementową samopoziomującą
ZALETY SYSTEMU
Płyta posiada nadruk w kształcie prostokątów, które umożliwiają szybkie i dokładne ułożenie rur grzewczych
Zabezpieczenie przed wodą z jastrychu i wilgocią
DANE TECHNICZNE
Materiał EPS 100
Deklarowany współczynnik przenikania ciepła -U[W/M k] 0,038
Dopuszczalne obciążenie gk [KNm2] 5,0
Stabilność cieplna:80 C
Dźwiękochłonność:28 dB
Klasyfikacja ogniowa -wg.PNEN 13501-1:E
Wymiary płyty 1000x5000x25/30/50
1000x2000x25/30/50
SCHEMAT MONTAŻU
-SYSTEM STANDARD PE/PP
-rura wielowarstwowa
-siatka przeciwkurczowa
-wylewka betonowa
-podłoga końcowa (panel ,płytka )
-taśma brzegowa