Ogrzewanie podłogowe na LEGARACH drewnianych

Suche systemy ogrzewania podłogowego są skutecznym sposobem na włączenie systemu ogrzewania do konstrukcji podłogi legarowej, zarówno w nowych budynkach, jak i w tych remontowanych. Ogrzewanie podłogowe na stropie drewnianym bez wylewki betonowej stosujemy również w domach drewnianych nie naruszając konstrukcji nośnej stropu dzięki jego niskiej wadze w porównaniu z systemami tradycyjnymi. Warto rozważyć montaż podłogówki na legarach w twoim domu, biurze – Nie ma nic lepszego jak efekt ciepłej podłogi pod stopami . Dzięki wykorzystaniu miejsca w pustej przestrzeni legarowej ze skuteczną izolacją, ogrzewanie podłogowe maksymalizuje wydajność cieplną i umożliwia równomierne rozprowadzenie ciepła na całej powierzchni podłogi.

Belki stropowe są najczęściej częścią podwieszanej konstrukcji drewnianej i pomagają w utrzymaniu podłoża, które jest zainstalowane na górze. Zapewniają konstrukcyjną membranę, biegnącą po całej powierzchni podłogi. Podłogi łączone stosowane są zazwyczaj na wyższych piętrach, gdzie nie ma konstrukcji betonowych.

Ogrzewanie podłogowe na legarach możemy układać poprzez zastosowanie płyt wiórowych. Płyty przykręcamy na belkach legarowych, natomiast na nie montujemy płytę systemową ALMAR STANDARD ALU oraz płytę AP lub UP -w ten sposób uzyskujemy gotową podłogę do bezpośredniego montażu podłogi docelowej np. : płytki ceramiczne, panel, wykładzina.

W systemie suchym nie musimy wykonywać betonowej wylewki która obciąża dodatkowo nasz strop.

Wykonanie ogrzewania podłogowego na legarach polega na montażu przewodów grzewczych przytwierdzonych do belek stropowych. Jako izolację termiczną możemy użyć styropian lub wełnę mineralną o grubości 10 cm, dzięki czemu zabezpieczymy się przed ucieczką ciepła w dół.

Pamiętajmy Ogrzewanie podłogowe jest bardziej wydajną metodą ogrzewania niż grzejniki, działające na zasadzie promieniowania, a nie konwekcji. Ponadto, ze względu na znacznie większą powierzchnię grzewczą, jaką zapewnia podłogówka , może pracować przy znacznie niższych temperaturach przepływu niż tradycyjne systemy, co oznacza, że ​​może być sprzężony z energooszczędnymi źródłami ciepła, takimi jak pompy ciepła i systemy solarne. Ponieważ ogrzewanie podłogowe jest całkowicie ukryte w podłodze, pozwala na pełną swobodę projektowania wnętrz i eliminuje wszelkie zagrożenia bezpieczeństwa związane z grzejnikami na ścianach.

Zadzwoń do nas poproś o darmową wycenę ogrzewania oraz jego fachowego montażu

Polecamy inne posty