Wodne ogrzewanie podłogowe

Mokre systemy ogrzewania podłogowego

Mokre ogrzewanie podłogowe - Płyta styropianowa EPS z wypustkami

Zyskaj z naszymi systemami podłogowymi

Zalety zdrowotne

Za instalacją wodnego ogrzewania podłogowego przemawia przede wszystkim komfort cieplny, zdrowie, estetyka i ekonomia.
Zastosowanie instalacji grzewczej podłogowej, niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim pozwala na uzyskanie optymalnego dla człowieka pionowego rozkładu temperatury w pomieszczeniu. Ciepło jest odczuwane w najbardziej komfortowy sposób, ponieważ człowiek czuje się najlepiej, gdy ma ciepłe nogi i chłodne powietrze do oddychania.

Działanie systemu

Założeniem systemu wodnego ogrzewania podłogowe jest to, by podłoga była tylko o kilka stopni cieplejsza od powietrza. Dzięki temu nie występuje tu zjawisko unoszenia kurzu a ciepło utrzymuje się w strefie przebywania użytkowników. Sprawia to, że systemy płaszczyznowe ogrzewania, tak zwanej podłogówki, są niezwykle przyjazne dla osób cierpiących na alergie.
Nic dziwnego, że taka forma ogrzewania pomieszczeń zdobywa coraz większą popularność. Jest to ogrzewanie podłogowe pod wylewkę anhydrytową, więc cały układ rur jest zalany betonową wylewką.

Czysta ekonomia

Ogrzewanie podłogowe jest stosunkowo tanie w instalacji, ekonomiczne w eksploatacji i mało wymagalne w utrzymaniu. Uwalnia to również przestrzeń ściany normalnie poświęcone grzejnikom i może być zainstalowany praktycznie w każdym rodzaju podłogi.
Jest powszechnie uważany za wariant bardziej ekologiczny niż grzejniki ze względu na sposób ogrzewania przestrzeni, ponieważ pozwala na dużą oszczędność energii. Zamiast podgrzewania pokoju od góry w dół (jak to się dzieje w przypadku grzejników). System płaszczyznowy ogrzewania sprawia, że ​​dolna część pomieszczenia otrzymuje ciepło w pierwszej kolejności.

Nowoczesne rozwiązania systemowe, pozwalają na montaż ogrzewania płaszczyznowego na każdym rodzaju podłogi, ściany i sufitu

ALMAR SYSTEM DUO

Płyta systemowa z wypustkami (płyta styropianowa z wypustkami) co 5,0 cm pozwala nam na doskonałe ułożenie rur w różnym kształcie, zachowując odpowiednią odległość możliwość poruszania się po płycie oraz pewne uszczelnienie zabezpieczające przed wodą z jastrychu i wilgocią.

System składa się z folii polistyrenowej (PS) z wypustkami gr 1,1mm o wysokości 20mm lub w wariancie drugim płyta systemowa z wypustkami z folii (PS) gr 1,1mm o wysokosci 20mm z izolacja styropianową. Zaleta płyty systemowej z wypustkami jest szybki łatwy montaż bez użycie spinek mocujących oraz szczelne połączenie między płytami dzięki zakładkom.

Zalety systemu

  • Szybki montaż bez użycia spinek mocujących dzięki płycie styropianowej z wypustkami
  • Ułożenie rur w różnym kształcie zachowując taką samą odległość między nimi
  • Szczelne połączenie między płytami dzięki zakładkom w płycie
  • Zabezpieczenie przed wodą z jastrychu i wilgocią
  • Możliwość poruszania się po płycie

Płyta systemowa z  wypustkami  z folii (PS) gr 1,1mm o wysokosci 20mm z izolacja styropianową
EPS100 [W/mK] 0,038
EPS150[W/mK]  0,035
EPS200[W/mK]  0,033

Warianty systemu

Wariant pierwszy
zastosowanie – montaz ogrzewania podłogowego w budynkach mieszkalnych,przemysłowych,przestrzeni użyteczności publicznej
poprzez użycie płyt z wypustkami Almar Duo o wysokości 20mm z izolacja styropianowa o grubości od 10-50mm .Na systemówkę stosujemy wylewkę jastrychową cementową,wylewkę anhydrytową,samopoziomującą

ogrzewanie podłogowe

Wariant drugi
zastosowanie-montaż ogrzewania podłogowego podczas renowacji starych budynków na lekkich stropach drewnianych,stropach z belek,stropach na legarach lub betonowych stropach lanych poprzez użycie płyty z wypustkami Almar wysokości 20mm z cienką warstwą izolacji styropianowej lub bez izolacji całkowita wysokość podłogi z płyta systemową i z cienką lekką płynną wylewką anhydrytową wynosi o 3,5 cm waga 60kg/m2 jest to mało biorąc pod uwagę tradycyjna wylewkę gdzie wysokość minimalna samej wylewki to 6-7 cm waga 140kg/m2

ogrzewanie podłogowe

SYSTEM STANDARD PE/PP

Najbardziej standardowe rozwiązanie wśród tradycyjnych wodnych systemów ogrzewania podłogowego.

Płyta z folią aluminiową wykonana jest ze styropianu EPS 100 [W/m K] 0,038 oklejonych folią PE (polietylen) lub folią PP (polipropylen) o grubości 0,011 mm. Naklejona folia aluminiowa posiada nadruk w kształcie prostokątów, które umożliwiają szybkie i dokładne ułożenie rur grzewczych. Na płytę styropianową EPS stosujemy wylewkę anhydrytową, cementową samopoziomującą

Zalety systemu

  • Płyta posiada nadruk w kształcie prostokątów, które umożliwiają szybkie i dokładne ułożenie rur grzewczych
  • Zabezpieczenie przed wodą z jastrychu i wilgocią

Zalety wszystkich naszych płyt ogrzewania podłogowego

Skontaktuj się
z nami