Ogrzewanie ścienne

Płaszczyznowe systemy ogrzewania ściewnnego

ogrzewania podłogowe

Ogrzewanie ścienne alternatywą dla kaloryferów

Ogrzewanie ścienne, jest bardzo podobne do ogrzewania podłogowego zarówno pod względem budowy, jak i działania. Zasadniczo jedną fizyczną różnicą między tymi dwoma rodzajami ogrzewania jest to, że jeden jest zamontowany w podłogach a drugi w ścianach.

Jeżeli chcesz uwolnić trochę miejsca w domu, korzystając z ekonomicznego systemu ogrzewania. warto rozważyć ogrzewanie ścienne wraz z ogrzewaniem podłogowym. Dzięki niższym temperaturom roboczym znacznie obniżysz koszty ogrzewania w stosunku do grzejników, co przyniesie korzyści w dłuższej perspektywie. Ponadto możesz podnieść wartość nieruchomości, ponieważ zmniejszy to ryzyko powstawania pleśni.

Działanie systemu

Panel Systemowy Almar FACE PANEL z gipso-włókniny dedykowany jest do instalacji jako ściany w technologii suchej zabudowy, jak tradycyjne płyty gipsowo kartonowe. Ogrzewanie ścienne można zastosować w budownictwie standardowym, w domach nowoczesnych z murowanej cegły, domach drewnianych o konstrukcji szkieletowej jak i podczas renowacji starych budynków.

Gdzie można zamontować panele ogrzewania ściennego

Panele ścienne ALMAR FACE PANEL przeznaczone są do budynków mieszkalnych, domów jednorodzinnych ,wielorodzinnych, biur oraz przestrzeni użyteczności publicznej. Panele ścienne można montować na każdym rodzaju ścian -nośnych, działowych oraz skosach dachu.

Panele do ogrzewania i chłodzenia ściennego Almar FACE PANEL doskonale współpracują z każdym źródłem ciepła:

niskotemperaturowe-pompy ciepła, piece elektryczne, solary modułowe, piece kondensacyjne, gazowe, olejowe,
wysoko-temperaturowe piece, kotły na eko-groszek, drewno, węgiel, paliwa stałe.
Temperaturę ścian możemy regulować tak samo jak w systemach ogrzewania podłogowego za pomocą termostatów.

Największe zalety jakie przynosi ogrzewanie ścienne

System wodnego ogrzewania ściennego zamontowany pod ścianami jest całkowicie niewidoczny, co oznacza że nie musisz się martwić o utratę miejsca w pokoju. Posiadanie grzejników oznacza że nie można postawić mebli na niektórych ścianach. Przy ogrzewaniu ściennym nie ma takich problemów, więc masz całą przestrzeń do wykorzystania. Ciepło emitowane przez systemy ścienne jest promienne, dzięki czemu powietrze w pomieszczeniu jest przyjemne i przejrzyste.

Wiele „ukrytych” systemów grzewczych jest postrzeganych jako nowoczesne, a nawet luksusowe sposoby ogrzewania domu, co może pomóc zwiększyć wartość domu. Twój dom będzie również bardziej przestronny i atrakcyjny dla wszystkich potencjalnych nabywców.

ALMAR FACE PANEL

Płyta systemowa wykonana z gipso-włókniny o różnych wymiarach i odmiennym sposobie rozmieszczenia rowków przeznaczonych do ułożenia rur grzewczych.

Ogrzewania ścienne płyty systemowe z rowkami

Płyty ogrzewania ściennego

Aby umożliwić elastyczne projektowanie ogrzewania ściennego, zaprojektowaliśmy płyty w odpowiednich wymiarach i układach rowków

ALMAR FACE PANEL ogrzewanie ścienne

ALMAR FACE PANEL

2000 x 600 x 15 / 18
ALMAR FACE PANEL ogrzewanie ścienne

ALMAR FACE PANEL Z MIEJSCEM NA GNIAZDKO

2000 x 600 x 15/18
ALMAR FACE PANEL ogrzewanie ścienne

ALMAR FACE PANEL

1200 x 1200 x 15/18
ALMAR FACE PANEL ogrzewanie ścienne

ALMAR FACE PANEL

1200 X 600 x 15/18cm
1000 X 600 x 15/18cm

System składa się z płyt wykonanych z gipso-włókniny w różnych formatach. Płyty mają gotowe rowki w których układamy ogrzewanie.

  • element grzewczo – chłodzący
  • dobre właściwości cieplne
  • niska bezwładność cieplna
  • łatwy,szybki montaż
  • oszczędność energii
  • estetyka ścian
  • służą jako nośnik mebli
  • mają zaznaczone miejsca gdzie znajduje się rura grzewcza

Warianty systemu

Wariant pierwszy panela -posiada wyfrezowane kanały w płycie w kształcie ślimaka lub meandry i zaznaczone miejsca gdzie znajduje się rura grzewcza do bezpośredniego montażu na stelażu lub ścianie

Wariant drugi panela – posiada wyfrezowanie kanały w płycie w kształcie ślimaka lub meandry wprowadzona rurę grzewczą w kanały i zaszpachlowaną oraz zaznaczone miejsca gdzie znajduje się rura grzewcza, do bezpośredniego montażu na stelażu lub ścianie

Zalety wszystkich naszych płyt ogrzewania podłogowego

Skontaktuj się
z nami