Ogrzewanie podłogowe suche jest bardzo dobrą alternatywą dla starego budownictwa jak i nowo powstałych budynków.

Może być stosowane tam gdzie w fazie projektowej nie było przewidziane wodne ogrzewanie podłogowe. Znajduje swoje zastosowanie również podczas renowacji starych budynków .

Wodne ogrzewanie podłogowe w technologii suchej jest lekkie ,niskie ,wytrzymałe na nacisk. Sucha podłogówka jest alternatywą dla ogrzewania podłogowego elektrycznego, które do tej pory było niezastąpione lecz droższe w utrzymaniu .Zaletą systemów suchych ogrzewania podłogowego jest jego niska wysokość (od 18 do 50 mm oraz waga -ok 5 kg /m2) system ten jest bardzo ekonomicznym oraz komfortowym rozwiązaniem .

Podłogówka sucha np. Almar System Standard ALU najczęściej stosowany system doskonale sprawdza się w domach drewnianych, na stropach drewnianych ,legarach drewnianych jak i również istniejących wylewkach betonowych .

Ogrzewanie podłogowe metodą suchą bez wylewki betonowej ma mniejszą bezwładność tzn. szybko się nagrzewa ale również szybciej ulega ochłodzeniu ponieważ bezpośrednio pod rurami grzewczymi znajduje się podłoga docelowa w porównaniu z systemami ogrzewania podłogowego na mokro gdzie czas grzania jest dłuższy o około 3-4 godziny .Podłogówka sucha jest tak zwanym ogrzewaniem podłogowym bez wylewki to znaczy że nie zalewamy rur jastrychem lub wylewką betonową co skraca nam czas montażu oraz pozwala na prowadzenie dalszych prac co potęguje szybszym wykonaniem montażu .Po zakończeniu montażu systemu ogrzewania podłogowego w zabudowie suchej instalacja ogrzewania podłogowego jest natychmiast gotowa do pracy .

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem prosimy o kontakt

Polecamy inne posty